Juraj Šeliga - Kandidát na poslanca do NR SR

MÔJ PRÍBEH

Pochádzam z Hruštína na Orave. Na strednú školu som chodil do Šaštína a následne som absolvoval štúdium na Právnickej fakulte v Trnave. Okrem štúdia práva som absolvoval aj politické vedy a právnu filozofiu na Kolégiu Antona Neuwirtha a na John Jay Institute v USA.

Vždy som sa zaujímal o veci verejné a snažil som sa odborne aktivizovať. Ako právnik občianskeho združenia Via Juris som sa podieľal na príprave projektu Za dobrú voľbu k zmene spôsobu voľby ústavných sudcov. Spolupodieľal som sa na iniciatíve Zastavme Hazard. V rámci práce v analytickom centre Ministerstva spravodlivosti som sa podieľal na vypracovaní posudku ku zrušení Mečiarových amnestií.

S priateľmi sme v lete 2017 založili iniciatívu Pamätaj, ktorá upozornila na problematickú novelu zákona o Ústave pamäti národa.
Po brutálnej vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej som spoluorganizoval zhromaždenia Za slušné Slovensko, ktoré viedli k založeniu občianskej iniciatívy s rovnakým názvom. Pod verejným tlakom občianskej spoločnosti museli svoje funkcie opustiť aj bývalý premiér Róbert Fico, bývalý minister vnútra Róbert Kaliňák či policajný prezident Tibor Gašpar. Od marca 2018 sa začal proces vyplavovania skutočnej pravdy o našom štáte.

Ako spoluorganizátor protestov a hovorca iniciatívy Za slušné Slovensko som videl, že niektoré veci sa dajú meniť občiansky a niektoré je možné zmeniť len priamo cez politiku. Preto som sa v júni 2019 rozhodol vstúpiť do novovzniknutej strany Andreja Kisku, Za ľudí.
Image
Image
Image
Objednávateľ: Juraj Šeliga
Dodávateľ: Juraj Pekárek - EXPEDITION.SK